Místní knihovna Bobrová


Ocenění

 

Malá knihovnická slavnost 2016

 

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě pořádala 23. listopadu 2016 jiz patnáctým rokem „Malou knihovnickou slavnost“, na které se snazí ocenit zásluznou práci knihovníků neprofesionálních knihoven v Kraji Vysočina.

Pod jejich vedením se knihovny mění na moderní centra kulturního a společenského zivota. Na tom však mají nemalou zásluhu i zřizovatelé knihoven, kteří neváhají investovat finanční prostředky do zlepšení prostorových podmínek a vybavení knihoven. Knihovny jsou vizitkou obce a pouze ty pěkné se stanou oblíbeným místem pro setkávání dětí i dospělých.

Při vyhodnocení „těch nejlepších“ jsme podobně jako v předchozích letech vycházeli z návrhů pracovníků pověřených knihoven.

Stalo se jiz tradicí, ze vyhodnotíme také jednu neprofesionální knihovnu s nejlepší webovou stránkou.

 


Titul Knihovna Vysočiny 2016 – ocenění II. stupně

Poslední z oceněných knihoven v této kategorii, je Knihovna městyse Bobrová, která se svými výsledky řadí k těm nejlepším v našem kraji. Titul Knihovna Vysočiny získala v roce 2005 pod vedením dlouholetého, pečlivého a obětavého knihovníka pana Jiřího Šoustara. Ten ji pak ze zdravotních důvodů předal paní Haně Hájkové. Příchodem nové knihovnice však knihovna rozkvetla, ozila dílničkami a různými jinými akcemi pro děti i dospělé, které organizovala vzdy se usmívající, milá knihovnice. V loňském roce získala knihovna konečně nové prostory v budově mateřské školy a to uz se paní Hájková věnuje knihovně s plným nasazením a vymýšlí další nové aktivity. Také v rámci svého zaměstnání, jako asistentka pedagoga na Základní škole v Bobrové, ochotně pomáhá dětem s handicapem zvládat školní docházku a po vyučování dále pracuje s dětmi v knihovně i ve školní druzině. Bohatá a nápaditá nabídka akcí, jimiz se knihovna podílí na společenském zivotě obce, přivádí do knihovny stále více místních obyvatel všech věkových kategorií. Starostka obce hodnotí svoji knihovnici slovy: „Hana Hájková je hlavně velice dobrý a hodný člověk se srdcem na pravém místě, jsem upřímně ráda, ze se naše zivotní cesty potkaly a já měla tu čest ji poznat.“ 


 

Kontakt: 732 279 723  E-mail: stikarova@centrum.cz